Elif Turizm Ticaret ve İşletmecilik A.Ş.

Firmamız Elif Turizm Ticaret ve İşletmecilik A.Ş. , Numan Gümrükcüler tarafından Alanya’da dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Sektördeki istikrar ve başarılarıyla hizmet alanını genişleterek 2010 yılında Antalya’da satış , pazarlama ve dağıtım faaliyetlerine başlamıştır.

Elif A.Ş Numan bey’den sonra oğulları Mustafa Gümrükcüler ve Hüseyin Gümrükcüler yönetiminde saygın geçmişi ve yenilikçi bakış açısı ile bir çok farklı sektörde  yatırımlar yaparak ticari yelpazesini genişletmiş, başarısını Turizm Otelcilik ve İşletme sektörüne de taşımıştır.

2005 yılında RedTower Restaurant, 2007 yılında Pupa Café ile (Şimdiki bilinen Adıyla Sade, Bistro | Lounge & Sushi) Alanya’da yeme içme sektörüne değer katan işletmeleri faaliyete geçirmiştir. Elif A.Ş. bugün Kaleiçi Meyhanesi ile birlikte 2 gözde işletmesiyle hizmet sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.

Elif A.Ş., ilk kez 1997 yılında kurulan Numa Konaktepe Otel ile birlikte otelcilik alanındaki girişimlerine başlamış; Numa Bay Exclusive Otel ve henüz 2023 yılında faaliyete geçen Numa Port Otel ile birlikte sektörde hızla ilerleyişine devam etmektedir.

Bugün Elif A.Ş. kendisine misyon olarak edindiği Türk Turizminin dünyadaki seçkin bir elçisi olma anlayışını gerçekleştirebilmek adına Numa Hotels çatısı altında üç oteli ile hizmet vermektedir. Her yıl Almanya, Hollanda, Rusya, İngiltere ve daha bir çok ülkeden konuklarını geleneksel misafirperverlik anlayışından ödün vermeden ağırlamakta, sektörün dinamiklerini yakından takip ederek güven duyulan bir marka olma yolunda istikrarlı bir şekilde ilerlemektedir.

Şirketimiz ortalama 600 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Kurucumuz

Numan GÜMRÜKCÜLER

Elif Turizm Ticaret ve İşletmecilik A.Ş. kurucusu Numan Gümrükcüler 1948 Alanya, Antalya doğumlu ve orta okul mezunudur. Ticaret yapma hevesiyle eğitim hayatına devam etmek istemeyen Numan Gümrükcüler, çalışma hayatına Alanya’nın bilinen simalarından Nevzat Bulut’un yanında tezgahtar olarak başlamış daha sonra 1970’li yıllarda da kendisine ait Elif Konfeksiyon mağazasını kurarak ticari kariyerine giriş yapmıştır.

Elif Konfeksiyon ismiyle bilinen mağazasında bir çok büyük markanın da tedariğini sağlayan Numan Gümrükcüler, o yıllarda Alanya’da yeni gelişen turizmin farkına vararak 1985 yılı itibariyle meşrubatçılık (Dağıtım ve pazarlama) sektörüne Tuborg markası ile başlamıştır. Bu alandaki başarısı ile bir çok bilindik markayı da şirketi bünyesine ekleyen Numan Gümrükcüler bugün Alanya’nın saygın ve vizyoner iş adamlarındandır.

Elif A.Ş. Bünyesindeki İşletmeler

38 yıllık geçmişiyle Akdeniz bölgesinin en saygın şirketlerinden.

Tüm hakları saklıdır. © Elif A.Ş.